← Повернутися

В рамках проведення в області Всеукраїнського Олімпійського тижня з 14 по 16 вересня 2017 року на березі озера Світязь в оздоровчому таборі «Супутник» обласної організації профспілки працівників освіти і науки відбулися туристичні змагання серед працівників освіти Волині.
   
У змаганнях взяли участь 32 команди – понад 230 освітян з міст і районів Волині, серед яких: 12 команд управлінь та відділів освіти, 17 команд вчителів і 3 команди педагогів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. На урочистому відкритті учасників вітали: заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Олександр Ткачук, голова Волинської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський, заступник голови Шацької райдержадміністрації Володимир Бугайчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької райдержадміністрації Людмила Єрофєєва, а також головний суддя змагань – директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін. Виступаючі підкреслили важливе значення даного заходу, адже змагання дають змогу набути необхідних вмінь і навичок, які вчителі можуть передати своїм вихованцям, сприяють зміцненню здоров’я, пропагують цікавий активний відпочинок як серед педагогів, так і серед дітей.
Згідно з програмою заходу, після урочистого відкриття розпочалися змагання зі спортивного орієнтування. На дистанціях, які проходили як по території табору, так і в навколишньому лісовому масиві, учасники використовували електронну відмітку. Така система дає можливість відразу на фініші побачити результати та оцінити характер руху між контрольними пунктами. Найкращі результати в даному виді показали педагоги міста Луцька, Маневицького та Ківерцівського районів. Серед команд управлінців перемогу вибороли представники відділу освіти Любомльської райдержадміністрації, а серед вищих навчальних закладів –
Волинський коледж Національного університету харчових технологій.
 
У другий день освітяни змагалися на туристській «Смузі перешкод». Учасники піднімалися та спускалися по «скельній» ділянці, долали навісну переправу, водну перешкоду по жердинах, траверс схилу, транспортували «потерпілого». Хоча дистанція і була короткою, проте вимагала від учасників великих зусиль та навичок для її успішного проходження. Найкращі результати з техніки пішохідного туризму показали педагоги Ківерцівського району, Луцького педагогічного коледжу та управлінці Камінь-Каширського відділу освіти.
В останній день команди долали 3-х етапну комбіновану дистанцію з велосипедного та водного туризму. У змаганнях брало участь четверо представників від команди: один долав «Велокрос», двоє долали дистанцію на байдарці та один демонстрував вміння «Фігурного водіння велосипеда». У цьому виді лідерами стали: команда управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації та вчителі Старовижівського району і Шацького лісового коледжу імені В. Сулька. В результаті напруженої боротьби команда управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації здобула перемогу серед збірних команд
працівників управлінь та відділів освіти, випередивши на один бал своїх суперників – колег з відділу освіти Камінь-Каширської райдержадміністрації. А замкнули трійку лідерів у цій категорії, управлінці з відділу освіти Любомльської райдержадміністрації.
Серед команд з числа педагогічних працівників навчальних закладів перемогли представники Ківерцівського, друге місце посіли освітяни Маневицького і третю сходинку посіла команда Старовижівського районів.
Команда педагогів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій посіла І місце у групі серед команд вищих навчальних закладів, випередивши команду Луцького педагогічного коледжу, ІІІ місце – у команди
Шацького лісового коледжу імені В. Сулька.
Переможці та призери змагань нагороджені грамотами управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, обласної організації профспілки працівників освіти і науки, дипломами, кубками і медалями обласного відділення
(філії) КФВС МОН України та Центру туризму, спорту та екскурсій.
Крім залікових видів, освітяни демонстрували свої вміння у конкурсній програмі – туристської самодіяльності, кашоварів, краєзнавчої і олімпійської вікторинах. Завершилось дійство Гала-концертом на сцені табору, який підготували команди. У своїх номерах художньої самодіяльності учасники показали високу майстерність виконання, оригінальність задуму, прекрасне почуття гумору.
Змагання відбулись за підтримки обласної організації профспілки працівників освіти і науки (Грановський В.Г.) та відділення НОК України у Волинській області (Карпюк Р.П.).
access_time20 вересня 2017