← Повернутися

Марія Повх – олімпійська надія Волині

На спільній нараді урядовців, представників НОК, Федерації каное України було затверджено остаточний склад команди наших веслувальників. У тому числі в К-4 на дистанції 500 метрів повинні виступати Світлана Ахадова, Анастасія Тодорова, Інна Грищун та волинянка Марія Повх.

 

Про останні приготування спортсменів до бразильської Олімпіади розповів тренер та чоловік Марії - Роман Повх (на фото).

 

- Останнього сезону мікроклімат в команді бажає бути кращим. Так сталося, що наприкінці минулого, після чемпіонату світу, дівчата розділилися на дві групи: частина команди готувалися в місті Обухові Київської області, а Марія Повх і Світлана Ахадова починали підготовку у Вінниці. Потім команда об’єдналася на жовтневий збір в Обухові. Дуже важливу роль у підготовці зіграли зимові збори. Дівчата чотири місяці провели в турецькій Анталії. Там були створені для жіночої команди ідеальні умови для підготовки, їх забезпечили всім необхідним. Весною, перед кубком України, були збори в Дніпропетровську. Також дівчата тренувались і на Херсонщині. Загалом усі тренування були продуктивними на 100 відсотків. Зараз Марія Повх знаходиться в Португалії на завершальному етапі підготовки разом з командою. Там жіноча збірна перебуватиме до 5 серпня.

 

- Що включав у себе тренувальний процес? Які елементи запозичали з інших дисциплін?

 

- У нас був дуже насичений підготовчий період. В Туреччині дівчата займалися не тільки спеціальною підготовкою, тобто на воді, була бігова підготовка, багато часу приділялося загальній фізичній підготовці, включаючи вправи зі штангою, басейн. Різнобічний підхід до тренувального процесу дав можливість набрати ту фізичну форму, яку потім «наклали» на спецпідготовку, і це дало результат.

 

- В команді відбулися кадрові зміни. Традиційно у жіночій збірній виступала Марія Кічасова, зараз її місце зайняла Світлана Ахадова. Чим спричинене таке рішення тренерського штабу?

 

- Дійсно, після минулого чемпіонату світу олімпійську ліцензію здобули Марія Кічасова, Марія Повх, Анастасія Тодорова і Інна Грищун. У лютому були прописані положення про відбір спортсменок в олімпійську команду. Згідно цих вимог сформувався остаточний склад. Дівчата проходили в одиночках, двійках і на етапі кубку світу в четвірках. Таким чином у чесній конкурентній боротьбі визначився оптимальний склад. Так сталося, що Марія Кічасова не пройшла положення і відбір.

 

- Як ротації у складі вплинуть на взаємодію між спортсменками у команді?

 

- Зі Світланою Ахадовою виїжджали на етапи кубка світу. Дівчата довели, що вони є дуже конкурентоспроможний екіпаж. Перший етап був у німецькому Дуйбурзі. Там наші дівчата на 500-метровці вибороли золото. Перед цим було лише декілька тренувань для накатки екіпажа, і цього вистачило, аби здобути найвищу нагороду. Зі Світланою Ахадовою в Чехії на 200-метрівці (це неолімпійська дистанція, але також це дуже престижно) здобули ще золоту медаль. Світлана дуже швидко влилася в колектив, ніби була завжди у команді.

 

- Марія Повх більше командна спортсменка чи їй легше самій виступати?

 

- Максимальні результати, які показувала Марія Повх, за останні роки все ж таки – в командних човнах. Минулорічні перші Європейські ігри в Азербайджані в категорії каное-двійка принесли їй і Анастасії Тодоровій єдину для вітчизняного веслування медаль. І на чемпіонаті Європи в Чехії було срібло в четвірці, а в двійках – п’яте місце. В одиночці, будучи юніоркою, вона двічі ставала бронзовим призером чемпіонатів світу. І на європейських форумах були медалі в одиночці. Та в останні роки більший акцент зробили на командні човни.

 

- У вашому спорті багато залежить від матеріальної частини, як зараз справи з екіпіровкою?

 

- Можу сказати, що Марія забезпечена всім необхідним. У нас на Волині є дуже потужна підтримка, допомагають меценати. Підприємство «Модерн-Експо» на чолі з Петром Пилипюком суттєво допомагає. Для Марії купили човен одиночний і двійку, також  виплачують стипендію, було закуплено екіпіровку. Жодних претензій і проблем у цьому питанні не виникає.

 

- Марія Повх виступатиме не тільки в національній збірній, за неї вболіватиме вся Волинь. Є підтримка місцевої влади?

 

- Якби не підтримка Волині, було б набагато складніше. Добре, що ми  маємо надійний тил, тому працюємо одним єдиним механізмом.

 

- Кожні змагання - різні, а Олімпіада по-своєму є особливою. Це вершина, яку хоче покорити кожен спортсмен. Як потрібно готуватись до таких відповідальних змагань, який він, олімпійський дух?

 

- Нам ще не доводилося відчути цю атмосферу. Це для нас буде щось нове, новий етап у спортивній кар’єрі. Майже всі команди приблизно рівні фізично. Майже всі підійдуть в оптимальних складах. Тому важливу роль відіграватиме психологія. Яка команда буде налаштована максимально – та і зможе себе добре показати.

 

- Вивчали своїх майбутніх суперників? На комусь зупинялися, хто найсильніший конкурент?

 

- Протягом декількох останніх років найбільшими конкурентами є білоруси – вони ставали чемпіонами світу і Європи. Також збірні Німеччини, Угорщини та Польщі мають досить боєздатні склади. На мою думку, це основні чотири конкуренти наших дівчат у боротьбі за медалі. Ми віримо і вболіваємо за нашу збірну, що вона зможе показати хороший результат і теж втрутиться у боротьбу за олімпійські нагороди. Але це - Олімпійські ігри, тут списувати нікого не можна.

 

- Що впливає на успіх?

 

- Для жінок важлива підтримка рідних і близьких. Головне психологічно налаштуватися.

 

Спілкувався Максим Яблонський


access_time19 липня 2016